Deriş Patent ve Marka Acentalığı A.Ş.

Menu

Ödüllerimiz

 • LegalComprehensive Top 100 Lawyer 2016/17

  “LegalComprehensive Top 100 Lawyer 2016/17” isimli yayın ve site tarafından Türkiye için TOP 100’de M.N. Aydın Deriş seçilmiştir.

 • IP STARS HANDBOOK PATENTS 2016

  "IP STARS HANDBOOK PATENTS 2016" 80 ülkede altı aylık bir süreçte binlerce Fikri Mülkiyet avukatı ile yapılan görüşmeler sonucunda Nisan 2016’te sonuçlanan anket, sektörün en kapsamlı ve saygın anketi olarak tanımlanmaktadır. 104 yıllık Firmamız Deriş Patent ve Marka Acentalığı A.Ş. ve Deriş Avukatlık Ortaklığı Fikri Mülkiyet konusundaki öncü şirketlerin yer aldığı “IP STARS HANDBOOK PATENTS 2016” adlı yayında Patent Takibi (Patent Prosecution) ve Patent Uyuşmazlıkları ( Patent Contentious) Türkiye sıralamasında birinci olmuştur. IP STARS HANDBOOK, Deriş’in tüm sektörlerdeki, özellikle de farmasötikler, biyoteknoloji, kimya ve petrol endüstrisi gibi alanlardaki müvekkilleri temsil ettiğini belirterek Deriş’i “gerçek bir yıldız” olarak tanımlamıştır.

 • Iam 1000 2016

  Deriş Patent ve Marka Acentalığı, 2016 yılı için dünyanın lider patent avukatları arasında iam 1000 tarafından yapılan sıralamada, Türkiye’den hem dava ve işlemler konusunda hem de takip konusunda her iki listede de yer alan tek firma oldu. Türkiye başlığı altında yer alan Deriş Patent ve Marka Acentalığı, yüzyıldan fazla bir süredir Türkiye’nin parlayan yıldızı olarak nitelendirilmiş ve bu ışıltısını devam ettirdiği belirtilmiştir. Şirket Ortağı M.N. Aydın Deriş’in kaynaklar tarafından haksız rekabetten, alan adı ve bitki çeşitlerine kadar tüm alanlardaki becerileri ile “Türkiye’nin Fikri Mülkiyet konusunda en nüfuz sahibi kişilerden biri” olarak nitelendiği belirtilmektedir.

 • IP STARS HANDBOOK TRADE MARK AND COPYRIGHT 2016

  "IP STARS HANDBOOK TRADE MARK AND COPYRIGHT 2016" 80 ülkede altı aylık bir süreçte binlerce Fikri Mülkiyet avukatı ile yapılan görüşmeler sonucunda Nisan 2016’da sonuçlanan anket, sektörün en kapsamlı ve saygın anketi olarak tanımlanmaktadır. 104 yıllık Firmamız Deriş Patent ve Marka Acentalığı A.Ş. Fikri Mülkiyet konusundaki öncü şirketlerin yer aldığı “IP STARS HANDBOOK TRADE MARK AND COPYRIGHT 2016” adlı yayında Marka Takibi (Trademark Prosecution) ve Marka Uyuşmazlıkları (Trademark Contentious) Türkiye sıralamasında birinci olmuştur. Deriş Patent ve Marka Acentalığı fikri mülkiyet haklarının korunması ve uygulanması konusunda uzmanlaşmıştır. Firmanın mükemmel durumu gözetim ve kovuşturmaki güçlü becerileri beğeni almaktadır. Bir istemci diyor ki: "Onlar bizim stratejilerimizi anlamak ve bize Türk pazarında kazanmamız için yardımcı olmaktadırlar."

 • IP STARS HANDBOOK PATENTS 2015

  "IP STARS HANDBOOK PATENTS 2015" 80 ülkede altı aylık bir süreçte binlerce Fikri Mülkiyet avukatı ile yapılan görüşmeler sonucunda Mart 2015’te sonuçlanan anket, sektörün en kapsamlı ve saygın anketi olarak tanımlanmaktadır. 100 yıllık Firmamız Deriş Patent ve Marka Acentalığı A.Ş. ve Deriş Avukatlık Ortaklığı Fikri Mülkiyet konusundaki öncü şirketlerin yer aldığı “IP STARS HANDBOOK PATENTS 2015” adlı yayında Patent Takibi (Patent Prosecution) ve Patent Uyuşmazlıkları ( Patent Contentious) Türkiye sıralamasında birinci olmuştur. Deriş Patent ve Marka Acentalığı A.Ş. ve Deriş Avukatlık Ortaklığı’nın, avukat ve vekiller de dahil, yaklaşık 90 kişilik bir ekibe sahip olduğu belirtilerek, ankete katılan müvekkiller tarafından “tüm alanlarda uzmanlık sunan” ekibin “mükemmel” olduğu yorumunda bulunmuştur.

 • Chambers Europe (Europe's Leading Lawyers for Business) 2015

  “Chambers Europe (Europe's Leading Lawyers for Business) 2015” yayınında DERİŞ AVUKATLIK ORTAKLIĞI ve DERİŞ PATENT VE MARKA ACENTALIĞI A.Ş. Türkiye’de fikri mülkiyet alanında faaliyet gösteren firmaların başarılarına göre yapılan sıralamada Band 2’de yer almıştır ve Lider Bireyler arasında yapılan sıralamada Aydın Deriş Band 1’de yer almıştır. Lider hukuk firması profillerinin açıklandığı makalede Şirketimizin genel bilgilerine, ortaklarının ve ekibinin detaylarına, başarılarına, faaliyetlerine ve gelecek planlarına tam sayfa yer verilmiştir.

 • IP STARS HANDBOOK TRADE MARK AND COPYRIGHT 2015

  "IP STARS HANDBOOK TRADE MARK AND COPYRIGHT 2015" yayını tarafından gerçekleştirilen ve 80 ülkede altı aylık bir süreçte binlerce Fikri Mülkiyet avukatı ile yapılan görüşmeler sonucunda Mart 2015’te sonuçlanan anket, sektörün en kapsamlı ve saygın anketi olarak tanımlanmaktadır. 103 yıllık Firmamız Deriş Patent ve Marka Acentalığı A.Ş. ve Deriş Avukatlık Ortaklığı Fikri Mülkiyet konusundaki öncü şirketlerin yer aldığı “IP STARS HANDBOOK TRADE MARK AND COPYRIGHT 2015” adlı yayında Marka Takibi (Trademark Prosecution) , Marka Uyuşmazlıkları (Trademark Contentious) ve Telif Hakları Uyuşmazlıkları (Copyright Contentious) Türkiye sıralamasında birinci olmuştur.

 • Deriş, 2015 yılının ‘Altın Firma’sı seçildi

  Deriş Avukatlık Ortaklığı, dünyanın önde gelen marka hukuku yayını ‘World Trademark Review’ tarafından 2015 yılı ‘Dünyanın Önde Gelen Marka Profesyonelleri’ sıralamasında Türkiye’de birinciliğe layık görülüp Gold Firm (Altın Firma) olarak seçilmiştir. Yayında ayrıca bireysel kategorilerde en başarılı isimler olarak şirketin ortaklarından M.N. Aydın Deriş, Kerim Yardımcı ve Okan Çan seçilmiştir. Dünyanın 70 ülkesinden binlerce katılımcı World Trademark Review ‘Dünyanın Önde Gelen Marka Profesyonelleri’ sıralamasını, 70 civarındaki ülkede binlerce meslektaşımızla, telefon, faks, e-posta yoluyla veya yüz yüze yapılan görüşmeler sonucunda elde edilen yanıtlara dayanan uzun bir incelemenin ardından belirlemektedir. Deriş Avukatlık Ortaklığı adına bu ödülü almaktan gurur duyar ve bu vesile ile dünya çapındaki müvekkillerimiz ile meslektaşlarımıza bu yöndeki değerli oyları ve takdirleri için teşekkür ederiz.

 • Türk Markasına “Yılın Fikri Mülkiyet Şirketi” Ödülü

  Fikri mülkiyet hakları alanındaki gelişmeleri dünya çapında takip eden, analiz yapan yayın organı Managing IP, her yıl olduğu gibi bu yıl da farklı ülkelerden hukuk firmalarını fikri ve sınai mülkiyet hakları konusunda ödüllendirdi. Sektörün önemli bir etkinliği olan ve bu yıl 10’uncusu 11 Mart’ta Londra’da gerçekleşen ödül töreninde, 100 yıllık Türk hukuk firması Deriş, Türkiye’den “Yılın Fikri Mülkiyet Şirketi” ödülünün sahibi oldu. Türkiye’yi başarısından söz ettiren çalışmaları ve sektöre verdiği yön ile uluslararası arenada bir kez daha başarıyla temsil eden firmanın Yönetim Kurulu Üyesi Ortaklarından M. N. Aydın Deriş ödülü aldıktan sonra, “Müvekkillerimizin dördüncü kez fikri mülkiyet haklarının tesisinde ve korunmasında firmamız lehine oy kullanmaları ve becerilerimizi ve yetkinliğimizi ödüllendirmiş olmaları çok sevindirici.” dedi.

 • IP STARS HANDBOOK PATENTS 2014

  "IP STARS HANDBOOK PATENTS 2014" 80 ülkede altı aylık bir süreçte binlerce Fikri Mülkiyet avukatı ile yapılan görüşmeler sonucunda Mart 2014’te sonuçlanan anket, sektörün en kapsamlı ve saygın anketi olarak tanımlanmaktadır. 100 yıllık Firmamız Deriş Patent ve Marka Acentalığı A.Ş. ve Deriş Avukatlık Ortaklığı Fikri Mülkiyet konusundaki öncü şirketlerin yer aldığı “IP STARS HANDBOOK PATENTS 2014” adlı yayında Patent Takibi (Patent Prosecution) ve Patent Uyuşmazlıkları ( Patent Contentious) Türkiye sıralamasında birinci olmuştur. Deriş Patent ve Marka Acentalığı A.Ş. ve Deriş Avukatlık Ortaklığı’nın 18 avukat ve 24 marka ve patent vekilinden oluşan ekibinin “deneyimli” Yönetim Kurulu Başkanı M.N. Aydın Deriş’in önderliğinde sayılı farklı alanlarda uluslararası birçok müvekkillere hizmet verdiği ve Türk meslektaşımızın da belirttiği üzere fikri ve sınai haklar alanında “büyük etkiye” sahip olduğu vurgulanmıştır.

 • Chambers Europe (Europe's Leading Lawyers for Business) 2014

  “Chambers Europe (Europe's Leading Lawyers for Business) 2014” yayınında DERİŞ AVUKATLIK ORTAKLIĞI ve DERİŞ PATENT VE MARKA ACENTALIĞI A.Ş. Türkiye’de fikri mülkiyet alanında faaliyet gösteren firmaların başarılarına göre yapılan sıralamada Band 1’de yer almıştır ve Lider Bireyler arasında yapılan sıralamada Aydın Deriş Band 1’de yer almıştır. Lider hukuk firması profillerinin açıklandığı makalede Şirketimizin genel bilgilerine, ortaklarının ve ekibinin detaylarına, başarılarına, faaliyetlerine ve gelecek planlarına tam sayfa yer verilmiştir.

 • IP STARS HANDBOOK 2014

  "IP STARS HANDBOOK 2014" 80 ülkede altı aylık bir süreçte binlerce Fikri Mülkiyet avukatı ile yapılan görüşmeler sonucunda Mart 2014’te sonuçlanan anket, sektörün en kapsamlı ve saygın anketi olarak tanımlanmaktadır. 100 yıllık Firmamız Deriş Avukatlık Ortaklığı Fikri Mülkiyet konusundaki öncü şirketlerin yer aldığı “IP STARS HANDBOOK 2014” adlı yayında Marka Takibi (Trademark Prosecution) ve Marka - Telif Hakları Uyuşmazlıkları ( Trade Mark -Copyright Contentious) Türkiye sıralamasında birinci olmuştur.

 • Fikri Mülkiyet (FM) alanındaki Anket 2014

  MIP SURVEY 2014 sonucunda, firmamız DERİŞ PATENT VE MARKA ACENTALIĞI A.Ş, Fikri Mülkiyet alanında çalışan meslektaşlarımızın görüş ve değerlendirmeleri sonucunda Marka Takibi (Trade Mark Prosecution) ile birlikte Patent takibi (Patent Prosecution) alanında 2014 yılı itibariyle 1. sırada yer almış olup, ilgili MIP SURVEY 2014 sonuçları derginin 2014 yılı Şubat ve Mart sayılarında yayınlanmış bulunmaktadır.

 • DERİŞ 2014’TE DE YILIN “GOLD” FİRMASI OLMUŞTUR

  “2014 The World’s Leading Trademark Professionals” adlı yayın, Deriş Avukatlık Ortaklığı’na, kovuşturma ve strateji konulu listede (gold intellectual property) altın fikri mülkiyet firması olarak en üst sırada yer vermiştir ve yine Bireysel Kategoride şirketin ortağı M.N. Aydın Deriş birinci seçilmiştir. Yayında ayrıca Deriş Avukatlık Ortaklığı, ilk kez icra ve dava takibi konulu listede de yer almayı başarırken listede bireysel kategoride avukatlardan Okan Çan’ın ismi de yer almıştır. Deriş Avukatlık Ortaklığı için marka uygulamasında uzun zamandır var olan ve yerleşmiş bir firma olarak bahsedilirken yayında aynı zamanda şirketin ortaklarından M.N. Aydın Deriş, Kerim Yardımcı ve avukatlarından Okan Çan’ın biyografilerine övgü dolu yorumlarla yer verilmiştir.

 • Fikri Mülkiyet (FM) alanındaki Anket 2013

  MIP SURVEY 2013 sonucunda, firmamız DERİŞ PATENT VE MARKA ACENTALIĞI A.Ş, Fikri Mülkiyet alanında çalışan meslektaşlarımızın görüş ve değerlendirmeleri sonucunda Marka Takibi (Trademark Prosecution) ile birlikte Patent takibi (Patent Prosecution) alanında 2013 yılı itibariyle 1. sırada yer almış olup, ilgili MIP SURVEY 2013 sonuçları derginin 2013 yılı Şubat ve Mart sayılarında yayınlanmış bulunmaktadır.

 • DERİŞ 2013’TE DE YILIN “GOLD” FİRMASI OLMUŞTUR

  2013 yılı The World’s Leading Trademark Professionals adlı yayın, Deriş Patent ve Marka Acentalığına, kovuşturma ve strateji konulu listede (gold intellectual property) altın fikri mülkiyet firması olarak en üst sırada yer vermiştir ve yine Bireysel Kategoride şirketin ortağı M.N. Aydın Deriş birinci seçilmiştir. Deriş’ten, yıllardır ticari marka takibinde liderliğini koruması ve özel olarak görevlendirilmiş departmanlarının her birinde işlerin yüksek kalite ve köklü deneyimle ele alınması bakımından övgüyle bahsedilmiştir. Yayında, Firmanın ortaklarından Kerim Yardımcı, alanında yetenekli ve özenli olmasıyla anılmıştır ve yine firma ortaklarından M.N. Aydın Deriş’e her zaman hayranlık duyduğunu ve alçakgönüllü olmasına rağmen IP koruması alanında muazzam bilgi sahibi olduğunu ifade ettiği belirtilmiştir.

 • InterContinental Finance Kıta Ödülleri 2012

  Deriş Avukatlık Ortaklığı, InterContinental Finance dergisi tarafından Türkiye’nin en iyi hukuk firması ödülüne layık görülmüştür ve dergide fikri kaynakların değerli iş varlıklarına dönüştürülmesi başlığı altında şirketimizin tarihçesine ve genel bilgilerine yer verilmiştir.

 • "DERİŞ" WORLD TRADEMARK REVİEW 1000 DERGİSİNİN 2012 YILI BİRİNCİSİ!

  Dünyada Fikri ve Sınai Mülkiyet alanında itibar ve takip edilen "World Trademark Review 1000" dergisinin 2012 yılı değerlendirmelerinde Deriş Patent ve Marka Acentalığı A.Ş., "Gold" firmalar arasında birinci sırayı aldı. Deriş Patent ve Marka Acentalığı'nın yüzüncü yıl dönümünü kutladığı 2012 yılında, Deriş, "WTR 1000" tarafından global şirketlerin Fikri ve Sınai Mülkiyet alanında Türkiye'deki ev sahibi olarak tanımlanmıştır.

 • Intercontinental Finance Legal Excellence 2011

  Firmamız DERİŞ PATENT VE MARKA ACENTALIĞI A.Ş., Intercontinental Finance Legal Excellence Dergisi tarafından, "Fikri Mülkiyet" alanında Türkiye için "Yılın En iyi Firması" seçilmiştir.

 • World Trademark Review

  “World Trademark Review” dergisi tarafından yapılan sıralamada Deriş Patent ve Marka Acentalığı A.Ş. marka hukuku alanında ikinci sırada gösterilmiştir. Şirketimizin marka hukukunun her alanında hizmet verdiği ve Türkiye’de renk markası tescili, üç boyutlu şekil markaları gibi birçok yeniliğe önderlik ettiğine dikkat çekilmiştir.

 • Emerald Who's Who Ödülü

  M.N. Aydın Deriş üstün başarılarından ve iş dünyasına yaptığı seçkin katkılarından dolayı Emerald tarafından "who's who" ödülüne layık görülmüştür.

 • MIP SURVEY 2010

  MIP SURVEY 2010 sonucunda, firmamız DERİŞ PATENT VE MARKA ACENTALIĞI A.Ş, Fikri Mülkiyet alanında çalışan meslektaşlarımızın görüş ve değerlendirmeleri sonucunda Marka Takibi (Trademark Prosecution) ile birlikte Patent (Patent Contentious) ve Marka - Telif Uyuşmazlıkları ( Trademark -Copyright Contentious) alanında 2010 yılı itibariyle 1. sırada yer almıştır. 2010 Eylül - 2011 Ocak döneminde, Londra, New York ve Hong Kong'da bulunan MIP ekibi tarafından, 80 ülkede binlerce meslektaşımızla telefon, faks, e-posta yoluyla veya yüzyüze yapılan görüşmelere dayanan MIP SURVEY 2010 sonuçları derginin 2011 yılı Şubat ve Mart sayılarında yayınlanmış bulunmaktadır.

 • Fikri Mülkiyet (FM) Ödülleri 2009

  Eylül 2008 tarihinden başlayarak Ocak 2009 tarihine kadar MIP (Managing Intellectual Property) Dergisi tarafından gerçekleştirilen araştırmada, firmamız, pek çok Fikri Mülkiyet Firmasının tavsiyesi ile 2009 yılının en iyi Türk Fikri Mülkiyet firması seçilmiştir. Dünyanın çeşitli yerlerinden gelen meslektaşlarımızın da katılımıyla, ödülümüz 20 Mart 2009 tarihinde Londra'da gerçekleştirilen organizasyon ile tarafımıza takdim edilmiştir. Ödül törenine ait resimler ile ödülümüze ilişkin detaylar, MIP Dergisinin Mayıs 2009 sayısında yayınlanmıştır.

 • FM Anket 2008

  Eylül 2007 ve Ocak 2008 tarihleri arasında yapılan araştırma sonucunda patent işlemleri konusunda en iyi firma, patent davalarında en iyi ikinci firma, marka işlemleri konusunda ve marka ve telif hakları davalarında en iyi ikinci firma.

 • Fikri Mülkiyet (FM) alanındaki Anket 2007

  Eylül 2006 ve Ocak 2007 tarihleri arasında yapılan araştırma sonucunda patent işlemleri konusunda en iyi firma, patent davalarında en iyi ikinci firma, marka işlemleri konusunda ve marka ve telif hakları davalarında en iyi ikinci firma; 2007’de yıllın fikri mülkiyet firması ve dünya çapındaki müvekkilerine internet aracılığıyla da hizmetler sunmakta öncülük eden firma

 • FM Anket 2006

  Eylül 2005 ve Ocak 2006 tarihleri arasında yapılan araştırma sonucunda patent işlemleri konusunda en iyi firma, patent davalarında en iyi ikinci firma.

 • FM Anket 2005

  Eylül 2005 ve Ocak 2006 tarihleri arasında yapılan araştırma sonucunda patent konularında en iyi firma, marka ve telif hakları alanında en iyi ikinci firma.

 • FM Anket 2003

  Haziran 2002 ve Ağustos 2002 tarihleri arasında yapılan araştırma sonucunda patent ve marka konularında en iyi hizmeti sağlayan firma.

 • FM Anket 2002

  Marka ve telif hakları alanında en iyi firma, patent konularında en iyi ikinci firma.

 • FM Anket 2000

  Kasım 1999 ve Şubat 2000 tarihleri arasında yapılan araştırma sonucunda marka ve telif hakları ve patent konularında en iyi hizmeti sağlayan firma.

 • FM Anket 1998 - 1999

  1998 ve 1999 yıllarında patent, marka ve telif hakları konularında en iyi hizmet sağlayan firma ünvanını elinde tutmaktadır.